Kamienie na szaniec


Książka dostępna w księgarniach:

Cena: 21.00 zł
Kup w Selkar
Cena detaliczna: : 24.90
Autor :
Stron : 230
Forma : druk
Wydawnictwo : Nasza Księgarnia
Data wydania :
Język : polski
ISBN : 9788310120007
ISBN : 9788310120007
Kategorie : Powieści
Tagi :
Ocena :
Kamienie na szaniec


Opowieść o Bohaterach Szarych Szeregów – Rudym, Alku, Zośce, zilustrowana ponad osiemdziesięcioma zdjęciami ze wszystkich epok Ich życia – od gniazda rodzinnego, poprzez czas harcerstwa, miłości, walki, po dni ostatnie!
Po raz pierwszy pełny tekst, bez skreśleń cenzury PRL.
Wydawnie wzbogacone zdjęciami młodzieży z drużyn i szkół noszących imiona Janka Bytnara – Rudego, Alka Dawidowskiego, Tadeusza Zawadzkiego – Zośki, Aleksandra Kamińskiego – Kamyka.
Ta niezwykła edycja poprzedzona jest wstępem Barbary Wachowicz, autorki sławnej wystawy “Kamyk na szańcu” i cyklu “Wierna rzeka harcerstwa”. We wstępie po raz pierwszy znalazły się fragmenty nieznanego pamiętnika Druha Aleksandra Kamińskiego i jego list, jedyny, w którym mówi, jak stworzył “Kamienie na szaniec”, także niezwykła korespondencja Basi i Alka, wspomnienia Matki i Siostry Rudego, pasjonujące relacje przyjaciół i towarzyszy broni.

Podobne książki


Rudy Alek Zośka

Rudy Alek Zośka

Rudy, Alek, Zośka – to opowieść o losach Janka Bytnara – “Rudego”, Alka Dawidowskiego – “Alka”, Tadeusza Zawadzkiego – “Zośki”, bohaterów głośnej książki Aleksandra Kamińskiego “Kamienie na szaniec”. Autorka zebrała wspomnienia najbliższych – Matki Rudego, Zdzisławy Bytnarowej, która nosiła piękne miano Matuli Polskich Harcerzy, sióstr, przyjaciół, towarzyszy broni, ukochanych dziewcząt. Przedstawia także wstrząsającą i wzruszającą,

Druhno Oleńko! Druhu Andrzeju!

Druhno Oleńko! Druhu Andrzeju!

Niezwykłe biografie Olgi Drahonowskiej i Andrzeja Małkowskiego w świetle nowych dokumentów, odkryć, relacji, listów, zdjęć. Idziemy tropem Druhny Oleńki i Druha Andrzeja od dzieciństwa po dni ostatnie, od pierwszych drużyn skautowych we Lwowie po twórcze działania naszych harcerzy dziś. Jest to pierwsza książka z cyklu Wierna rzeka harcerstwa.

Biblioteczka Opracowań Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego

Biblioteczka Opracowań Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego

Biblioteczka Opracowań to seria wydawnicza prezentująca omówienia problemowe lektur szkolnych, adresowane do uczniów i nauczycieli szkół średnich i podstawowych. Pozwala na lepsze zrozumienie utworów literackich, dostrzeżenie walorów artystycznych, jest też wygodną pomocą w powtarzaniu wiadomości przed maturą. Opracowania powstały we współpracy historyków literatury i nauczycieli języka polskiego.

KAMYK NA SZAŃCU GAWĘDA O DRUHU ALEKSANDRZE KAMIŃSKIM TW

KAMYK NA SZAŃCU GAWĘDA O DRUHU ALEKSANDRZE KAMIŃSKIM TW

Kamyk na szańcu to opowieść o życiu Aleksandra Kamińskiego, autora Kamieni na szaniec. Rodzina druha “Kamyka” udostępniła autorce rewelacyjne materiały: młodzieńczy pamiętnik, listy do matki, pamiętnik wojenny córki. Poznacie czas i miejsce powstania Kamieni na szaniec i niezwykły list, jaki druh Kamiński napisał do Barbary Wachowicz o swej pracy nad tą najsłynniejszą książką czasu okupacji.

Warmia Mazury

Warmia Mazury

?Warmia Mazury? to nowy album z serii BOSZ-Polska, ze zdjęciami Jana Ciesielskiego i wstępem Olgierda Budrewicza. Album liczy 80 stron i zawiera 87 barwnych fotografii, wśród których znalazły się ujęcia znanych i ciekawych miejsc regionu, jego zabytków i wspaniałych krajobrazów. Można wymienić chociażby Olsztyn, Mikołajki, Wielkie Jeziora Mazurskie, Świętą Lipkę czy Lidzbark Warmiński. Dodatkowe atuty

Solidarność sierpień 1980 sierpień 1989

Solidarność sierpień 1980 sierpień 1989

Album zdjęć Erazma Ciołka, przygotowany przez Biuro Edukacji Publicznej IPN w polskiej i angielskiej wersji językowej. W albumie wykorzystano ponad 250 zdjęć, będących ilustracją dziejów Polski od strajków w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r. do wyborów parlamentarnych 4 czerwca 1989 r. Wybór zdjęć poprzedzony jest wstępem autorstwa dr. Łukasza Kamińskiego. Książka dwujęzyczna w języku

Recenzje/Opinie o książce


Dodaj komentarz