Matematyka dla gimnazjalistów Zbiór zadań


Książka dostępna w księgarniach:

Cena: 23.00 zł
Kup w Selkar
Cena detaliczna: : 26.40
Autor : ,
Stron : 300
Forma : druk
Wydawnictwo : NOWIK
Data wydania :
Język : polski
ISBN : 9788362687251
ISBN : 9788362687251
Kategorie : Książki edukacyjne, Matematyka, statystyka
Tagi : , ,
Ocena :
Matematyka dla gimnazjalistów Zbiór zadań


Znani i cenieni autorzy przygotowali nową wersję zbioru zadań z matematyki dla gimnazjum, z którego można korzystać niezależnie od realizowanego programu nauczania, ponieważ jest zgodny z aktualną Podstawą programową. W każdym z działów zamieszczone są dodatkowe zadania o takiej samej formie jak występujące w arkuszach egzaminacyjnych opracowanych przez CKE.
W zbiorze jest ponad 1500 zadań o różnym stopniu trudności, poczynając od zadań bardzo łatwych i łatwych, a kończąc na trudnych i bardzo trudnych.
Zadania trudniejsze zostały oznaczone odpowiednim symbolem:
(symbol żarówka) oznacza zadanie o podwyższonym stopniu trudności, którego rozwiązanie wymaga pewnej pomysłowości,
(symbol gwiazdka) oznacza zadanie trudne lub bardzo trudne.
Do większości zadań podane są odpowiedzi oraz wskazówki pomocne w rozwiązywaniu zadań trudniejszych.
Na końcu zbioru zamieszczono 12 testów sprawdzających, 4 arkusze egzaminacyjne oraz odpowiedzi do nich.
Zbiór będzie przydatny na lekcjach matematyki, będzie stanowić znaczącą pomoc w przygotowywaniu się do egzaminu po III klasie gimnazjum i z pewnością pomoże także w pracy poprzedzającej udział w konkursach matematycznych.

Podobne książki


Matematyka na szóstkę Zbiór zadań dla klas I?III gimnazjum

Matematyka na szóstkę Zbiór zadań dla klas I?III gimnazjum

Zbiór zadań przeznaczony dla uczniów klas I–III gimnazjum zgodny z aktualną Podstawą programową. Zbiór zawiera 1160 zadań i składa się z trzech części. Pierwsza to 920 zadań, w tym 515 zadań otwartych rozszerzonej odpowiedzi i 405 zadań otwartych krótkiej odpowiedzi. W związku z tym, że przed każdym rozdziałem tej części zbioru umieszczona jest tematyka zadań,

Matematyka GIM KL 3. Zbiór zadań. Nie tylko wynik (2011)

Matematyka GIM KL 3. Zbiór zadań. Nie tylko wynik (2011)

Zbiór zadań i testów: stanowi uzupełnienie podręcznika, zawiera dużą liczbę zadań o różnym stopniu trudności, testy podsumowujące każdy dział umożliwiają utrwalenie materiału, materiał z zakresu gimnazjum zawarty jest w 20 testach powtórzeniowych, przykładowe zestawy egzaminacyjne zawierające wszystkie typy zadań zgodne z najnowszymi wymaganiami CKE, zadania związane z tematami przydatnymi do nauki matematyki w szkole ponadgimnazjalnej.

Matematyka Eureka 2 Zbiór zadań

Matematyka Eureka 2 Zbiór zadań

Zbiór zadań został przygotowany do Podręcznika dla II klasy gimnazjum z serii EUREKA. Układ treści odpowiada układowi podręcznika. Zbiór zawiera około 700 zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Większość z nich służy wyćwiczeniu podstawowych umiejętności, które uczeń powinien nabyć w II klasie gimnazjum. W każdym rozdziale zamieszczono też zadania trudniejsze dla uczniów zainteresowanych matematyką. Na końcu

MATEMATYKA SP KL 6 ZBIÓR ZADAŃ LICZĘ Z PITAGORASEM

MATEMATYKA SP KL 6 ZBIÓR ZADAŃ LICZĘ Z PITAGORASEM

Zbiór zadań z matematyki Liczę z Pitagorasem dla uczniów klasy szóstej zawiera zadania i ćwiczenia do wszystkich działów zamieszczonych w nowej wersji podręcznika, dopuszczonego do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania w 2009 roku (nr puszczenia 59/09/S). Numery poszczególnych rozdziałów w zbiorze są odpowiednikami rozdziałów prezentowanych w podręczniku. Treści zadań podane

Matematyka GIM KL 2. Zbiór zadań. Matematyka wokół nas (2012)

Matematyka GIM KL 2. Zbiór zadań. Matematyka wokół nas (2012)

spis treści Zbiór zadań i testów jest uzupełnieniem podręcznika “Matematyka wokół nas. Gimnazjum. Klasa 2″ i stanowi praktyczną pomoc zarówno dla nauczyciela, jak i dla ucznia. Zbiór składa się z dziewięciu rozdziałów. Osiem z nich odpowiada tematycznie kolejnym rozdziałom podręcznika i zawiera zadania o trzech stopniach trudności: łatwe, utrwalające podstawowy materiał, średnio trudne oraz trudne.

Matematyka GIM KL 1. Zbiór zadań. Nie tylko wynik

Matematyka GIM KL 1. Zbiór zadań. Nie tylko wynik

Zbiór zadań i testów: stanowi uzupełnienie podręcznika, zawiera dużą liczbę zadań o różnym stopniu trudności, testy podsumowujące każdy dział umożliwiają utrwalenie materiału, dział Matematyka bliżej Ciebie zawiera ciekawe zadania umożliwiające przygotowanie się do konkursów matematycznych, zawiera odpowiedzi do większości zadań.

Recenzje/Opinie o książce


Dodaj komentarz